ד"ר חיים סוכובסקי

ד"ר חיים סוכובסקי

פרטי קשר: haim.suchowski@gmail.com

תחומי מחקר: "אינטרקציה בין אור לחומר" עם התמחות בפיזיקה של זמנים קצרים, אופטיקה לא לינארית ותופעות זמניות-מרחביות בסקלות ננו-מטריות. כמו כן, אנו עוסקים ביצירה של צבעים חדשים בתחום האינפרא-אדום וכן בספקטרוסקופיה וחישה של השדה הקרוב. מבחינה מחקרית, היעד שלי הוא להשיג את רזולוציית מרחב-זמן הטובה בעולם - הישג שיאפשר לנו לחוש ולשלוט בצורה יותר מדויקת ורחבה - גם זמנית וגם מרחבית - בתופעות שונות בטבע, יכולות שיאפשרו לנו ליצור מחשבים ומצלמות סופר מהירות, יכולות חישה מדוייקות לאפליקציות רפואיות וצבאיות וכן אולי לגלות גם תופעות בסיסיות חדשות.

מה חשוב לך לקדם? 

אנו חיים במדינה קטנה, בה ההון האנושי בעל תפקיד מכריע. למוסדות להשכלה גבוהה תפקיד חשוב בהכשרת סטודנטים לעולם המודרני, כאשר היום, יותר מתמיד, מהפכות בתחומים רבים נעשים גם ע"י יחידים. עם זאת, ההשכלה הגבוהה, בייחוד בתחום המדעים המדוייקים, עדיין אינן פתוחות לכל שכבות האוכלוסייה. העוצמה שלנו כמדינה וחברה, תלוייה ביכולת שלנו לצמצם פערים בין שכבות שונות באוכלוסייה - כי לכל אדם היכולת להשפיע. 

אני מאמין כי מלבד הכלים והידע המעשי שעלינו לספק לסטודנטים בבואם לשערי הקמפוס, עלינו להכשירם להיות יותר ערכיים ומעורבים חברתית ולשאוף לצמצום פערים בחברה. רק כך, נוכל לשמר את יתרון ההון האנושי, שיאפשר לנו להישאר בחזית הטכנולוגיה ולהיות מבין מובילי המהפכות בעולם בכל התחומים. 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>