יזמות לשינוי חברתי

פקולטה/ביה"ס: 
לא פעיל בשנה זו
נקודות זכות: 
4
משך הקורס: 
שנתי
מרצה : 
מר ארז רואימי
נושא הקורס: 
צעירים ומנהיגות
סוג פעילות חברתית: 
רב שיח ודיאלוג
שינוי חברתי
תכנון ואסטרטגיה
יזמות חברתית
התמחות והתנסות
מנהיגות והובלה
מיקום פעילות החברתית: 
קמפוס
תל-אביב
מרכז
תיאור הקורס: 

קורס שנתי הנועד לחשוף סטודנטים לתחום של יזמות חברתית, לאור ערכים של סובלנות, קבלת האחר רגישות חברתית ופעולה במרחב רב תרבותי. 

הקורס יעסוק במרכיבים המרכזיים בתחום היזמות, מגיבוש הרעיון וזיהוי צורך, בניית יכולות, איתור וגיוס שותפים, ובדגש על יזמות חברתית ככלי למציאת פתרונות חדשניים לבעיות חברתיות בתחומים שונים.  יושם דגש, במסגרת הרצאות אורח, על אופנים בהן דיסציפלינות שונות בוחנות וחוקרות את המרחב הרב תרבותי והצורך החברתי שהן מזהות כבסיס ליזמות חברתית: לדוגמא: מוסיקה ככלי לדיאלוג רב תרבותי, אנתרופולוגיה יישומית וקליטת יוצאי אתיופיה, יזמות חברתית במרחב הגלובלי.

השתתפות בקורס תעניק לסטודנטים הזדמנות להקים מיזם חברתי העוסק בנושאים שמעצימים את היכולת לחבר בין החלקים השונים בחברה.

מעבר לפיתוח היוזמות החברתיות הקורס יכין את הסטודנטים להשתלבות בעולם המקצועי : הם יתרגלו עבודה עם אוכלוסיות מגוונות ויתרגלו שימוש בכלים ומתודות מהעולם העסקי ויישומם בעולם החברתי והציבורי.

הסטודנטים ייחשפו לעולם היזמות החברתי בישראל, תוך כדי נגיעה בכל אחד משלבי התהליך הנדרש להקמת יוזמה חברתית. הם יחוו את המורכבות והחסמים איתם מתמודד היזם החברתי, ויפתחו דרכי חשיבה יצירתיות להתמודדות עם חסמים אלה, החל משלב הלמידה ואיתור הצרכים בקהילה דרך גיבוש הרעיון היזמי, תכנון המיזם, הקמת המיזם, ביסוס המיזם והנחת תשתיות ליישומו. 

 

חובות הקורס והרכב הציון:

נוכחות פעילה ב- 80% מהשיעורים ובפעילויות השטח

 3 תרגילי בית – 15%.

השתתפות פעילה במיזם או פרויקט חברתי בהיקף של כ 50 שעות. השתתפות מלאה בכל מפגשי צוותי העבודה, לקיחת חלק פעיל בתכנית הפעולה של המיזם. – 35%

עבודה מסכמת המשלבת את התיאוריה עם הצד המעשי – 50%.  

סטטוס: 
לא מתקיים בתשעט
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>