פיתוח טכנולוגיה מסייעת עבור אנשים עם מוגבלויות

פרויקט משותף לפקולטה להנדסה עם החוג לפיזיותרפיה

הסטודנטים ירדן עמראני ויניב מולודצקי עם פרופ' יוסי רוזנוקס, דיקאן הפקולטה להנדסה ועידן דורון, מנהל פיתוח עסקי בחברת נובה, שנתנה חסות לאירוע 

'פיתוח טכנולוגיה מסייעת עבור אנשים עם מוגבלויות' היא תכנית חקר ומעורבות חברתית המהווה מסגרת לשיתוף פעולה בין-תחומי של סטודנטיות/ים להנדסה וסטודנטיות/ים לפיזיותרפיה, כולם בשנה האחרונה ללימודי התואר. את התכנית מובילים אנשי סגל מהמחלקות להנדסה ביו רפואית, הנדסה מכנית והנדסת חשמל בפקולטה להנדסה, ומהחוג לפיזיותרפיה בפקולטה לרפואה.

 

הסטודנטיות/ים בתכנית נחשפים למכשולים המקשים על אנשים עם מוגבלויות להיות שותפים מלאים ועצמאיים בקהילה, לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם, וליהנות מאיכות חיים גבוהה. הסטודנטיות והסטודנטים  מובילים תהליך אמיתי של פיתוח פרויקט הנדסי על כל שלביו: זיהוי והבנת צרכים, הגדרת הדרישות מהפתרון, גיבוש דרכי פתרון, בחירה מבין החלופות, פיתוח הפתרון, ויצירת אב טיפוס. הם פועלים בצוותים רב-תחומיים ומשלבים את תחומי הידע השונים לטובת פיתוח פתרונות טכנולוגיים חדשניים העונים על צרכי אנשים החיים עם מוגבלויות מוטוריות ואחרות. הפיתוח נעשה בהנחיית אנשי מקצוע מנוסים מהדיסציפלינות השונות.

 

הפרויקט הזוכה בתחרות ביה"ס להנדסת חשמל: מערכת התראה לכיסא גלגלים ממונע המשמש ילדים.

המערכת מיועדת למנוע פגיעה באנשים וברכוש בתנועה לפנים ולאחור, ע"י חיווי בקול ובאור, ובמקרה הצורך - באמצעות עצירת הכיסא.

 

 

פוסטר הפרויקט: