קפיצת ראש

Prototype
קפיצת ראש

ארגון ספיישל אולימפיקס חותר לחשיפתן ולחיזוקן של היכולות הטמונות באנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, באמצעות קיום פעילויות ספורטיביות מתמשכות ואירועי שיא תחרותיים. בקורס משלב העשייה 'תכן הנדסי', בהובלת פרופ' יורם רייך, בחרו כ-30 סטודנטים/יות להנדסה מכנית ולהנדסת תעשייה וניהול להירתם לפתרון אתגרים איתם מתמודד הארגון בהפעלת קבוצת השחייה שלו.

הסטודנטים פעלו בצוותים והיו בקשר רצוף עם הארגון השותף לאורך התהליך: הם הגיעו לבריכה בנווה-שרת וצפו באימוני השחייה, שמעו ממאמנת הקבוצה על הקשיים המיוחדים באימון השחיינים, בחרו צרכים שעליהם ניתן לתת מענה הנדסי, והגדירו את הדרישות מהפתרון.

לאחר שחברי הצוות העלו רעיונות שונים להתמודדות עם האתגר, הם הציגו את החלופות למאמנת הקבוצה וקיבלו ממנה משוב. את הפתרון הנבחר בדקו הצוותים באמצעות ייצור אב-טיפוס עובד. במשך כל תהליך הפיתוח השתמשו הסטודנטים בכלי תכנון ובשיטות שלמדו בקורס.

5 הצוותים פיתחו עזרים שיקלו על ההתארגנות של הספורטאים לאימון, יסייעו בתרגול שחיה וצלילה, ויזרזו את זינוק הספורטאים למשחים, וכך - ישפרו את הישגיהם ויתרמו למצבם הבריאותי והרגשי.

במקביל לקבוצה שבחרה להתמודד עם הצרכים שהועלו על ידי ספיישל אולימפיקס, 60 הסטודנטים הנוספים בקורס 'תכן הנדסי' נתנו מענה לצרכים שהוגדרו על ידי הארגון ניצן הורים המסייע להורים עם הפרעות קשב וליקויי למידה, ועל ידי מרכז גונדה - מרכז לאזרחים ותיקים ביד אליהו.Prototype demo

צוות הקורס תכן הנדסי מכנית ותעשייה וניהול:

מרצה: פרופ' יורם רייך

מנחים: ד"ר מרדכי ארנסון, מוטי פאר ודורון צור

מלווה ממתחברים פלוס: גילי בריקס

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>