לדעת לבחור נכון

לדעת לבחור נכון

 

בקורס "קידום השוויון וצמצום פערים בבריאות" המיועד לסטודנטים בתואר שני, בהנחיית מרב פרקש סעד ובהובלה של פרופ' רחלי וולף מירון, עבדו 4 סטודנטיות עם עמותת לדעת לבחור נכון.
 

העמותה עובדת בעיקר במזרח ירושלים, ובאה לתת מענה למצב שבו שירותי הבריאות במזרח ירושלים ניתנים על ידי זכיינים ואינם מפוקחים כמו קופות החולים בתוך הקו הירוק. מצב זה מייצר שירות בעייתי מאוד לאוכלוסייה, נשים בעיקר, ובעיקר בנושאי מיניות ופריון.

הזכיינים המקומיים משתפים פעולה עם ההנהגה הדתית המקומית, אינם שומרים על סודיות רפואית מספקת, מה שיכול לסכן את הנשים הבאות לעשות הפלות או לקבל אמצעי מניעה, לעשות בדיקות למחלות מועברות מינית ועוד. לשם כך קמה העמותה הנותנת את השירות הזה לנשים ממזרח ירושלים, או מעבירה אותן לטיפול במערב העיר, כדי שיוכלו לקבל את השירות המגיע להן, בלי שגורמי הנהגה דתיים יעצרו בעדן.

הסטודנטיות הכינו חומרים לנייר עמדה שיוגש למשרד הבריאות לשינוי השירות שם. לשם כך הן חקרו את המצב של שירותי הבריאות במזרח העיר ודיברו, הן עם המתנדבות בעמותה וכן עם "לקוחות" של העמותה על הקשיים שלהן לקבל את השירות המגיע להן באזור המגורים שלהן.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>