מדיניות דיור - סמינר יישומי

 

 

פקולטה/ביה"ס: 
לא פעיל בשנה זו
נקודות זכות: 
3
משך הקורס: 
סמס' ב'
מספר קורס: 
1082-4192-01
מרצה : 
ד"ר חננאל רוית
למי הקורס פתוח?: 
התכנית למדיניות ציבורית
נושא הקורס: 
צדק חברתי וכלכלי
הדרה חברתית
סוג פעילות חברתית: 
שירותים וסיוע
יום לימודים: 
ה'
שעות הקורס: 
12:00-15:00
ימי פעילות חברתית: 
תאום גמיש
תיאור הקורס: 

מטרת הסמינר היא לשלב בין התיאוריה והמעשה, וביחד עם הסטודנטים לייצר פלטפורמה שתסייע פרו-בונו לאוכלוסיית דיירי הדיור הציבורי.

דיירי הדיור הציבורי והזכאים הממתינים בתור נימנים עם האוכלוסיות הנזקקות והמוחלשות ביותר בחברה הישראלית, ורובם נימנים עם שלושת העשירונים הנמוכים ביותר ברמה הסוציו-אקונומית בישראל (Hananel, 2017, 2018). בחלק גדול מהמקרים מדובר בקשישים, שהתיפקוד היומיומי הבסיסי קשה להם, או במשפחות חד-הוריות, קשות יום  עם מספר רב של ילדים.

תוכנית לימוד המוצעת משלבת לימודים אקדמיים תיאורטיים, ביחד עם אחריות חברתית ותרומה לקהילה. זוהי דוגמה לאקדמיה מעורבת ואקטיבית, שמאפשרת לסטודנטים להכיר באופן אישי ולסייע לאוכלוסיות המוחלשות ביותר בחברה. 

במסגרת הפעילות המעשית יסייעו הסטודנטים לזכאים לדיור ציבורי בשלל פרקטיקות מינהליות שונות ומגוונות, כגון: הגשת זכאות לדיור ציבורי, הגעה פיזית למשרדי החברות לשיכון ציבורי, הגשת ערר על החלטות הוועדות הזכאות, הפנייה של הדיירים הממתינים ליחידות דיור ציבורי ריקות, סיוע בתיקון ליקויים בדירות, ועוד. זאת בשיתוף ותוך תיאום עם משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, החברות המשכנות ואירגוני החברה האזרחית שמסיעים כיום לדיירי הדיור הציבורי, כגון: הפורום לדיור ציבורי, הקשת הדמוקרטית המזרחית ושתי"ל.

סטטוס: 
הרשמה דרך הבידינג
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>