שאלות נפוצות

הרחב הכל
במה שונה קורס משלב עשייה חברתית מקורס אחר באוניברסיטה?

קורס משלב עשייה חברתית הוא קורס שמשלב בין למידה אקדמית לפעילות חברתית המקדמת מטרות שונות. תהליך הלמידה בכיתה משלב דיונים וחשיבה ביקורתית, נוצר שילוב בין שני מרכיבי הקורס. העשייה החברתית בד"כ מתקיימת בארגונים חברתיים או במסגרת יוזמות חלקן בקהילה וחלקן בקמפוס האוניברסיטה. הקף הפעילות החברתית הוא כ-30 שעות סמסטריאליות.

מה עושים בשעות הלמידה ומה עושים בשעות העשייה החברתית?

תחומי הלמידה ותחומי העשייה משתנים מקורס לקורס. בשעות הלמידה נעשית למידה אקדמית העוסקת בתחום הידע של הקורס וכן נערכים דיונים המחברים את הלמידה האקדמית לעשייה החברתית. העשייה החברתית תהיה קשורה לתחום הלימוד האקדמי ותאפשר יישום הידע הנרכש.

למה כדאי לי לבחור בקורס משלב עשייה חברתית?

קורס משלב עשייה מקרב למציאות בשטח ויוצר הזדמנויות להשפיע לטובה. הוא מאפשר להכיר אוכלוסיות מגוונות, תהליכים חברתיים, התמודדויות וארגונים חברתיים. זו הזדמנות עבור הסטודנטים לצבור ניסיון בפעילות חברתית מגוונת ומשמעותית ולקחת חלק בפעולה אזרחית המבוססת על ידע. 

מי יכול להשתתף בקורסים?

ישנם קורסים הפתוחים לסטודנטים בפקולטה ספציפית והאחרים פתוחים לכלל הסטודנטים. חשוב לשים לב שישנם קורסים עם דרישות קדם. וודאו שאתם עומדים בדרישות קדם ופנויים בשעות הקורס והפעילות החברתית לפני ההרשמה.

מהי מטלת הסיכום בסוף הקורס והאם מתקבל ציון?

מטלת הסיום תכלול שילוב של הידע שנלמד בכיתה והניסיון שנצבר בפעילות החברתית. המטלה יכולה להיות מבחן, עבודה או מבחן בית.

האם יש מועדי ב' בקורס?

בהתאם לנהלי האוניברסיטה.

איך משתבצים לפעילות החברתית?

מנחי הקורס אחראים על נושא השיבוץ במסגרות וליווי במהלך הפעילות.

מה קורה אם לא השלמתי את שעות הפעילות החברתית?

חלק ממטלות הקורס הן שעות הפעילות החברתית והן תנאי לקבלת הציון הסופי של הקורס. אם לא משלימים את היקף השעות הנדרש לא יתקבל ציון.

נרשמתי, מה עכשיו?
  • בקורס ששייך לפקולטה אם לא צוין "סדנת התאמה" הקורס נעשה בהרשמה רגילה.
  • בקורסים המעניקים קרדיט במסגרת  כלים שלובים ההרשמה היא ידנית על ידי צוות מתחברים +. יש למלא טופס הרשמה באתר זה. 
  • בקורסים בהם נדרשת השתתפות בסדנת התאמה תשלח הודעה על כך מראש. מטרת מפגש ההכרות וההתאמה היא תאום ציפיות, המפגש יתקיים לפני תחילת הסמסטר.
האם ניתן להמשיך פעילות לאחר סיום הקורס?

 ניתן לפנות למנחה על מנת לבחון אופציות להמשך.

מה אומרים סטודנטים שהשתתפו בקורס משלב עשייה?

"אחד הדברים שהיו חסרים לי עד השתתפותי בקורס, היה מקום בו ניתן ליישם בפועל את כל הדברים אותם למדתי במהלך השנים. יש לאוניברסיטה כוח רב והוא הסטודנטים, שיכולים להשפיע רבות על העשייה החברתית והשינוי, וחשוב לתת לכך מקום גם במסגרות פורמאליות יותר כמו קורס זה" (סטודנט, תשע"ה).

 

"הקורס הוא במה למי שלא נחשף לפני כן למעורבות חברתית במסגרת הלימודים. זו אופציה נפלאה לפתח מיומנויות ולחזק את הרצון לעזור לזולת"  (סטודנטית, תשע"ו).

 

"אין ספק בכך שקורס כזה תורם לכל סטודנט יותר מכל קורס אחר באוניברסיטה, בכל תחום שהוא. הסטודנטים מקבלים תמונה רחבה יותר ואמתית יותר של העולם והחברה, מבינים יותר את החברה בה הם חיים, את מקומם בה ואת מקומם של אחרים" (סטודנט, תשע"ג).  

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>