אח גדול, אחים קטנים: מידע אישי בעידן של נתוני עתק

אח גדול, אחים קטנים: מידע אישי בעידן של נתוני עתק

הקורס עוסק בימים של שיגרה בשאלות מרכזיות הנוגעות להתפתחותן של טכנולוגיות לאיסוף וניתוח מידע אישי. במסגרת הקורס, הסטודנטייות והסטודנטים מעמיקיםבהבטים השונים של סוגיות אלה כאשר, התוצר הסופי הינו סרטון המצולם, ערוך ומופק מתחילתו ועד סופו ע"י צוותי העבודה השונים ונשען על ידע אקדמי רלוונטי. 


השביעי באוקטובר וזמן מלחמה בו אנו מצויים כעת הפכו שאלות וסוגיות אלה למורכבות ומטרידות עוד יותר ומכאן שבסמסטר הנוכחי עסקו 2 צוותים בקורס בשתי שאלות מהותיות:

הראשונה עסקה בשאלת חופש הביטוי בזמן מלחמה וסביב הטענה שנשמעת לא מעט "זה לא הזמן למחות". סרטון הוידאו מבקש להעביר את המסר שכעת- זה בדיוק הזמן הנכון למחות! ואף יותר מתמיד. הסרטון כולל קטעי קריינות, ויזואליה מהפגנות וחזרה על המסר להעצמת האימפקט.

הסוגיה השניה עוסקת באפשרות של כוחות הביטחון (שב"כ, צה"ל וכו'), לחדור למצלמות פרטיות ללא אישור הבעלים, מהלך שהחל מאז 7 באוקטובר כהוראת שעה והפך לתקנה לכל דבר ועניין. הסרטון מציג באמצעות אנימציה ותוך שימוש בסמל טעון כ"כ בחברה בישראל- הוא הבית, את ההשלכות של התקנה והסוגיה ומשאיר אותנו להיות מוטרדים בשאלה- "מי שומר על השומרים שלנו"?

 

שם המרצה: ד"ר תמר אשורי.
שם המלווה: גב' נאוה מזרחי.
מנחה מטעם מתחברים פלוס: עיינה סופר.
 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>