תיאטרון בלמידה משותפת: חלום ליל קיץ

 

 

פקולטה/ביה"ס: 
לא פעיל בשנה זו
נקודות זכות: 
2
משך הקורס: 
סמס' א'
מרצה : 
ד"ר שרון אהרונסון להבי
מנחה: 
אורנית קשת, יעל ויא
למי הקורס פתוח?: 
אמנויות/ תיאטרון
נושא הקורס: 
קשישים וניצולי שואה
חברה אזרחית
סוג פעילות חברתית: 
רב שיח ודיאלוג
שינוי חברתי
הדרכה והנחייה
יום לימודים: 
ד'
שעות הקורס: 
08:00-10:00
ימי פעילות חברתית: 
ד'
מיקום פעילות החברתית: 
תל-אביב
תיאור הקורס: 

הקורס הינו קורס אקדמי משלב עשייה חברתית, במסגרתו יפגשו סטודנטים לתיאטרון עם קבוצת משתתפים בני הגיל השלישי, לשם קריאה ולימוד משותפים של הקומדיה של שייקספיר חלום ליל קיץ (1600).

בחלקו הראשון של הקורס הסטודנטים ילמדו להכיר את המחזה ואת עקרונות הכתיבה הקומית של שייקספיר וכן כיצד לקרוא סצנות מתוך מחזה בקבוצה. חלום ליל קיץ מכיל קבוצות שונות של דמויות בגילאים ובמעמדות שונים ומשלב יחדיו, כמו בחלום, את סיפוריהם: חתונות המבוגרים, סיפורי האהבה של הצעירים, מאבקי הפיות ביער וסיפור ניסיונם של בעלי המלאכה להעלות הצגה.

ריבוי העלילות והשתרגותם אלו באלו יהוו את הבסיס להכרות עם כתיבתו הקומית של שייקספיר ולבניית סצנות תיאטרוניות שיביאו לידי ביטוי עולמות תוכן מגוונים.

 

בחלק המעשי של הקורס תלמידי התיאטרון יפגשו במרכזי הקשישים את המשתתפים בפרויקט ויעבדו עמם על קריאה והעלאת סצנות מתוך המחזה.

דרך קריאת, לימוד והצגת סצנות מתוך המחזה ילמדו כל המשתתפים להבין כיצד התיאטרון מאפשר ביטוי לסוגיות אנושיות מגוונות ויתמודדו עם שאלות של גילום, בימוי, משחק, ועיצוב.

 

דרישות הקורס

נוכחות, השתתפות בדיונים הכיתתיים, השתתפות בחלק המעשי של הקורס בעבודה המשותפת עם המשתתפים בפרויקט במרכזי הקשישים, הגשת סצנה יחד עם המשתתפים בשיעור האחרון, הגשת מסמך מסכם המתעד את העבודה בפרויקט.

 

מרכיבי הציון הסופי

נוכחות, השתתפות, והגשת מסמך מסכם: 100%

דרישות קדם: 

תיאטרון סטודנטים שנה ב'

סטטוס: 
הרשמה דרך הבידינג
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>