واحد (וואחד) על אחד – חוויות חיים אחרות

פקולטה/ביה"ס: 
הפקולטה למדעי החברה
נקודות זכות: 
3
משך הקורס: 
סמס' ב'
מספר קורס: 
1041-35883-01
מרצה : 
ד"ר סמדר שרון, מיסלון דלאשה
למי הקורס פתוח?: 
לימודי נשים ומגדר, לימודי הערבית והאסלאם, התכנית הרב תחומית במדעי הרוח, חינוך, מדעי המדינה, לימודי עבודה, פסיכולוגיה, תקשורת, משפטים
נושא הקורס: 
צדק חברתי וכלכלי
דמוקרטיה
אזרחות
גזענות
סוג פעילות חברתית: 
רב שיח ודיאלוג
שינוי חברתי
יום לימודים: 
ג'
שעות הקורס: 
12:00-15:00
ימי פעילות חברתית: 
תאום גמיש
שעות הפעילות החברתית: 
גמיש
מיקום פעילות החברתית: 
קמפוס
פעילות מקוונת
תיאור הקורס: 

ماذا تتعلمون؟

في هذا المساق، تتم مناقشة تجارب وعلاقات اليهود والفلسطينيين في إسرائيل من منظور اجتماعي، سياسي، تاريخي وجغرافي. يشمل المساق محاضرات وجاهية ونقاشات ما بين الطالبات والطلاب المشاركين. كما وأننا سنطور خلال الفصل أدوات لقراءة نقدية لنصوص أكاديمية تتمحور حول تحليل قضايا مجتمعية مفصلية، الى جانب العمل بمجموعات صغيرة او بصيغة "واحد على واحد" (ONE ON ONE).

מה לומדים?

הקורס דן בקשר שבין חוויות החיים של יהודים/ות וערבים/ות בארץ, לבין סוגיות כלליות בסוציולוגיה פוליטית, אי שוויון חברתי ופוליטיקה של מרחב. הסטודנטיות/ים עוסקים בנושאים מרכזיים הנוגעים לחיים במרחב הגיאוגרפי המשותף של שתי הקבוצות הלאומיות, וכן בניתוח סוגיות חברתיות ותרבותיות של כל קבוצה בנפרד.

הקורס מפתח כלים לקריאה ביקורתית של טקסטים אקדמיים על המתרחש בחברה בישראל, ומאפשר לסטודנטיות/ים ליישם מבט סוציולוגי אנליטי על תופעות חברתיות אקטואליות. הקורס משלב בין הרצאות פרונטליות לבין דיונים מובנים בקבוצות קטנות או במתכונת של "واحد על אחד" (ONE ON ONE). 

ماذا تعملون؟ 

سيعمل الطلاب في مجموعات صغيرة: ستختار كل مجموعة أحد الموضوعات التي يتم تدريسها في الكورس. يقوم كل طالب في الفريق بإجراء مقابلة معمقة حول الموضوع المختار مع طالب في الحرم الجامعي، من مجموعة وطنية أخرى. يقوم الفريق بإجراء تحليل للمقابلات، وبناء على ذلك ستقوم كل مجموعة بعرض هذه التحليلات بالطريقة التي يحبون.

מה עושים?

הסטודנטיות/ים פועלות/ים בצוותים: כל צוות בוחר נושא אחד מהנושאים הנלמדים בקורס. כל סטודנט/ית בצוות עורכ/ת ראיון עומק מובנה בנושא הנבחר עם סטודנט/ית בקמפוס, מקבוצה לאומית אחרת. הצוות מבצע ניתוח נרטיבי של הראיונות, ובעקבותיו - מפתח תוצר שיתקשר את הממצאים לקהל הרחב. המרכיב המעשי מהווה עיקר המטלה המסכמת של הקורס. הכנתו מלווה את הלימודים לאורך הסמסטר ובמשך כל התהליך מקבלים הסטודנטיות/ים הנחיה ותמיכה מסגל ההוראה.

המפגש האישי בין סטודנטים/ות ערבים/ות ויהודים/ות במהלך הסמסטר ובמסגרת העבודה המשותפת משמש אתר פורה לעיון סוציולוגי ואנתרופולוגי ביחסי רוב ומיעוט בישראל בזיקה לחומרי הקריאה והלימוד.

 

דרישות הקורס:

נוכחות מלאה והשתתפות פעילה בשיעורים.

קריאה שוטפת של פריטי הקריאה.

הגשת המטלות השונות במועד

 

واجبات الكورس:

حضور كامل ومشاركة فعالة في الدروس.

قراءة المواد المطلوبة.

تركيبة العلامة:

 

מרכיבי הציון:

 

10% - נוכחות והשתתפות פעילה

30% - הגשת 3 מטלות ביניים לאורך הסמסטר 

60% - פרויקט מעשי מסכם 

 

حضور ومشاركة  فعالة 10%

 تسليم مهام على مدار الفصل في الموعد المحدد 30%

مشروع عملي تلخيصي  60%

סטטוס: 
בנוסף לרישום באמצעות הבידינג, ניתן להירשם לקורס גם בפנייה אישית לספי שטיגליץ seffi@post.tau.ac.il בציון מספר תעודת זהות.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>