גאווה, נידוי ושינוי: החיים הלהט"בים בעבר ובהווה

גאווה, נידוי ושינוי: החיים הלהט"בים בעבר ובהווה

בסמסטר האחרון הסטודנטיות והסטודנטים הכירו את המגוון הלהט"בי והסוגיות השונות והעכשוויות בהן עוסק מגוון זה, זאת באמצעות השילוב של תאוריה ושל מעורבות דרך מספר ערוצי פעולה.

כארגונים והעמותות השותפים בסמסטר זה נבחרו: האגודה למען הלהט"ב בישראל, פרויקט גילה- להעצמת הקהילה הטרנסית בישראל וכן "קשר בישראל". הסטודנטיות והסטודנטים לקחו חלק ב"מדד הגאווה", הנעה ובנייה של מערך סושיאל לעמותה, איסוף חומרים רלוונטים לאתר מעיין ולארכיון הלהט"בי שהינו שת"פ בין האגודה למען הלהט"ב ואוניברסיטת תל אביב. בכך, עזרו לארגון לקדם צרכים ומטרות וכן לפתח מהלכים חדשים.

 

בנוסף, השנה, אפשרנו לראשונה לסטודנטים להציע פרויקטים ייזמיים הנוגעים בעבודתם או חייהם האישיים בתחומים הרלוונטים לקורס שהיו רוצים לפתח ולהניע. סוגיה מעניינת בה עסק סטודנט בקורס הינה מה יגרום לצעירים וצעירות להט"בים להשאר במרחב הכפרי בו גדלו ולרצות להשתלב שם בחיי הקהילה (או לחילופין לחזור אליה לאחר שהות בעיר הגדולה) מתוך הבנה ותפיסה שקהילה מגוונת היא בסיס לחוסן וצמיחה של כל קהילה וחברה. מחקר ומיפוי הצרכים וכן למידה ממרחבים כפריים אחרים, תאפשר למועצה הכפרית לפתח מענים רלוונטים לצעירי וצעירות מבין הקהילה הלהט"בית וכן תחזק את תחושת השייכות שלהם והרצון "לצקת שורשים" במרחב הכפרי.

 

וובינר עולים להטב"קים בין 2 מלחמות (בשיתוף עם קשר בישראל ורופין):

זוית (נוספת) של מלחמה, זוית (נוספת) של הגירה, זוית (נוספת) של השפעה.

 

חיבור מיוחד בין סטודנטיות וסטודנט בקורס לבין האקטיביסטית אנה טליסמן הניעו את הפרויקט המשמעותי המצורף, תוצר של שת"פ בין גופי אקדמיה (ידע) ועמותה (שטח) שעוסקים בהגירה, השפעה, גאווה, נידוי ושינוי.

בגאווה והתרגשות מזמינות.ים לוובינר הראשון מסוגו:

בין שתי המלחמות  – סוגיות של להטב"ק בהגירה ממרחב פוסט-סובייטי לישראל

בין היתר, נשוחח על מצב הקהילה הלהטב"קית ברוסיה, והאתגרים של להט"בים מרוסיה בהגירה וקליטה במדינת ישראל. נדבר על סוגיות של ביורוקרטיה, מענים מותאמים, תעסוקה וכלכלה, פערי שפה ותרבות. נתעדכן בהתפתחויות בזכויות להט"בים מהגרים.ות בזירה המשפטית, ונציג ממצאים ממחקר חדש שעסק בעולים להטב"קים.ות ממדינות במלחמה שהיגרו לישראל, רק כדי למצוא את עצמם.ן שוב במלחמה אחרת.

 זו הזדמנות ייחודית לכל מי שהנושא קרוב לליבו.ה או לעשייה שלו.ה, להיחשף ברמה עמוקה המקשרת שטח, אקטיביזם, אקדמיה וסיפורים אישיים.

הוובינר התקיים עם תרגום סימולטני לרוסית, עברית, אנגלית. ההשתתפות ללא עלות.

 

שם המרצה: ד"ר עופר נור.

שם המנחה: גב' אנה טליסמן.

מלווה מטעם מתחברים פלוס: עיינה סופר.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>