בקורס 'מעגלים' בחוג לריפוי ועיסוק נוצרים קשרים ייחודיים בין סטודנטיות לילדים ומבוגרים המתמודדים עם מגבלה

הקורס הנו שנתי והקשר מתקיים לאורך כל שנת הלימודים האקדמית

17 אוגוסט 2016
צוות הקורס וסטודנטיות שלקחו חלק

 

הקורס 'מעגלים' מתקיים בחוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל אביב בשיתוף היחידה למעורבות חברתית ועמותת "חברים לרפואה".  במסגרת הקורס סטודנטיות מקיימות קשר אישי רגשי-חברתי עם ילד או מבוגר המתמודד עם מגבלה ומלוות אותו לאורך שנת הלימודים האקדמית. הקורס מועבר יותר מ 10 שנים, והשתתפו בו יותר מ  400 סטודנטיות/ים.

 

ברוך ליברמן, מנכ"ל עמותת חברים לרפואה התייחס לשותפות, "החזון שלנו מתבסס על השקפת עולם רחבה של  ערכי נדיבות, נתינה  ומעורבות  בקהילה - דרך השותפות אנו יוצרים דור של סטודנטים בעלי מודעות חברתית וערכי תרומה כך שגם בעתיד יתגייסו לפעילויות כאלה מיוזמתם האישית".

 

הסטודנטיות המשתתפות בקורס מתארות את התהליכים והקשרים שיצרו במהלך השנה ואת ההתמודדות עם האדם המתמודד עם מגבלה – ילד, מתבגר, מבוגר או קשיש . "נכנסנו לעולם אחר ששינה לנו את המחשבות על אנשים מוגבלים, גילינו יכולות חדשות בעצמנו מהפן האישי והמקצועי". "זו הייתה חוויה משמעותית ששיפרה אותי כאדם, ותהליך שהוא מסע מרגש וצידה משמעותית להמשך הדרך. אחת הסטודנטיות ציינה "כשהתחלתי את הקורס לא ידעתי למה לצפות, היום אני יכולה לומר שבזכותם למדתי לגלות הרבה יותר סבלנות וזה הפך אותי לא רק לבן אדם יותר טוב, אלא גם לאמא יותר טובה".

 

בין המסגרות בהן השתלבו הסטודנטיות: מרפאת מ.ג.ן, ביה"ס הרצפלד, מערכי דיור של אקים: שהם ועיר שמש בת"א, הוסטל השחר בהרצליה, בית חלומי ברעננה, בית אקשטיין קרית אונו, צ'יימס מועדונית עליזה בגין, עמותת צעד קדימה בשרון ובראשל"צ, עמותת עמיחי, בית אבות עטרת רימונים, מרכז רב שירותים לעיוור בת"א, בית החלמה "שלווה".

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>